W kwietniową niedzielę 19.04 po raz szósty zaprosiliśmy sympatyków marki Jeep do wspólnej zabawy podczas Terenowej Wyprawy Jeepa. Chętnych nie brakowało. Uśmiechnięte twarze tych młodszych i tych trochę starszych przewijały się w naszym salonie już od samego rana. Po oficjalnym powitaniu uczestników przez panią Prezes Bożenę Nawrocką i pana Prezesa Zefiryna Grabskiego oraz krótkim wyjaśnieniu zasad załogi „uzbrojone” w roadbooki i karty drogowe wyruszyły ku przygodzie.
Śladami historii czyli Wiosenna Terenowa Wyprawa Jeep’a
Kolejną Wyprawę postanowiliśmy zorganizować w przepięknych, choć nie wszystkim znanych rejonach wschodniej Wielkopolski. Hasło przewodnie – „Śladami historii” nasunęło nam się samo, kiedy słuchaliśmy wspomnień i legend opowiadanych przez Pana Leśniczego, gdy pokazywał nam tereny, przez które możemy bezpiecznie przejechać, podziwiając krajobrazy i przyrodę, jednocześnie jej nie niszcząc. Postanowiliśmy cząstką tej wiedzy podzielić się z naszymi rajdowiczami. Trasę dodatkowo urozmaiciliśmy zadaniami, konkurencjami i dawką adrenaliny, którą zafundowaliśmy uczestnikom poprzez możliwość zabawy na torze off-road. Bardziej wprawione załogi testowały swoje samochody na trudniejszych odcinkach, pozostali mogli skorzystać z przejażdżki lub spróbować swoich sił testując Jeepy Wranglery pod okiem naszych doświadczonych pracowników.
Trasa tej edycji liczyła ok. 130 km i wiodła malowniczymi terenami: lasami, polami, wzdłuż jezior, zahaczając co jakiś czas o miejsca związane z legendami czy historią naszego kraju.
19.04.2015 r. godz. 8.45
Zaczynamy!
Rejestracja – obowiązkowy element każdej Wyprawy.
Rzut okiem na roadbook’a
Odprawa
Przed startem
Startujemy
Konkurencje na padoku
Zabawa na torze off-road
Na trasie
Ile głów nie pilnuje ogona? O to zapytaliśmy uczestników przy jednym z punktów na Szlaku Mitów i Legend. Jak podaje legenda w dawnych czasach we wsi Drachowo żył trójgłowy smok, który budził strach i przerażenie wśród lokalnej ludności, porywając ludzi i bydło. Ostatecznie sposób na smoka znalazł pewien bartnik, który zaczął raczyć bestię zakrapianymi kolacjami – baraniną i wódką z miodem. Jak nie trudno się domyślić, smok zdechł z przepicia. Legenda głosi, że gdzieś w okolicach powinny się znajdować kości smoka lub nawet jego zęby.
Co posąg trzyma na kolanach? Kolejny punkt na Szlaku Mitów i Legend znajduje się w Małachowie Złych Miejsc – legenda podaje, że nazwa miejscowości pochodzi od złego hrabiego, który w dawnych czasach zarządzał okolicznymi włościami i który nie traktował dobrze swych poddanych. Spotkała go za to surowa kara – utopił się w błocie, gdy probował wyciągnąć ugrząźniętą w nim karetę. Podobno jego duch pojawia się czasem na drodze. W latach 1860-1861 na okolicznych polach przypadkowo odkryto niewielką brązową figurkę Izydy. Znalezisko niezwykłe, bo jak wiadomo z mitologii bogini Izyda wywodzi się z Egiptu. Wraz z Ozyrysem i synem Horusem stanowili naczelną triadę bogów Egiptu. Izyda była boginią płodności i opiekunką rodzin.
Tajemnica skorzęcińskich lasów – w niewielkiej odległości od leśniczówki Stary Dwór w Skorzęcinie znajduje się grób niemieckiego gospodarza lasów z początków XX wieku – Paul’a Redlich’a. Zgodnie z życzeniem po śmierci nie postawiono mu pomnika, ale posadzono przy mogile pięć daglezji, z których każda symbolizuje dziesięć lat z jego życia. Według legendy duch nadleśniczego stał się pośmiertnym obrońcą lasu i jego mieszkańców.
Kto odpoczywał przy Grubym Dębie? Według opowieści mieszkańców tutejszych okolic w tym miejscu odpoczywał Napoleon Bonaparte, który podążał wraz ze swymi wojskami na podbój Rosji. Piękny, rozłożysty dąb tak spodobał się zmęczonemu podróżą Napoleonowi, że rozkazał swoim wojskom postój na popas koni i odpoczynek maszerujących.
Kolejny punkt na trasie – Anastazewo. Na terenie wsi letniskowej znajdują się zabytkowe zabudowania dawnej granicy między zaborami pruskim a rosyjskim.
„Wygraliśmy, bo odkryliśmy naszą wartość” – pamiątka przekraczania granic w miejscu dawnych granic zaborów Prus i Rosji
Zasłużony odpoczynek – Gospodarstwo Agroturystyczne Zacisze przygotowało dla naszych uczestników wyśmienity obiad
Relaks w ogrodzie i lesie
Moment, na który czekali wszyscy uczestnicy – rozdanie nagród i dyplomów
Zwyciężyła załoga nr 24
Dziękujemy za wspólną zabawę. Do zobaczenia podczas kolejnych edycji.
Jeep Klub Poznań
Dziękujemy naszym partnerom za wsparcie